Skip to content

Preparaty myjące i odkażające

Dezynfekcja

Przeprowadzamy dezynfekcje kurników i innych obiektów hodowlanych metodą zamgławiania na gorąco, za pomocą wysokiej klasy zamgławiaczy termicznych PULSFOG

Preparaty myjące i odkażające

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem preparatów firmy CID-LINES.
Prowadzimy sprzedaż preparatów do  mycia i dezynfekcji obiektów drobiarskich Zapraszamy do naszego: Sklepu Drobiarza

Konsultacje oraz szkolenia

Prowadzimy profesjonalne konsultacje oraz szkolenia
w zakresie mycia i dezynfekcji obiektów inwentarskich, a także dezynfekcji bieżącej (w trakcie „rzutu”).

Mechaniczne czyszczenie

Przeprowadzamy mechaniczne czyszczenie linii pojenia przy pomocy pompy APIRE.

Audyty czystościowe

Wykonujemy audyty czystościowe w zakładach wylęgu drobiu oraz na fermach.

Usługi

Dezynfekcja

W dobie intensywnej wielkotowarowej produkcji zwierzęcej ryzyko zagrożenia chorobami zakaźnymi jest bardzo duże a możliwość wystąpienia infekcji rośnie dramatycznie ze względu na większe zagęszczenie zwierząt na fermach i ich zwiększoną produktywność.

Zarówno badania, jak próby terenowe i doświadczenia wykazują, że profilaktyka jest mniej kosztowna niż leczenie. Największy wpływ na stan zdrowotny zwierząt, a tym samym na wielkość i jakość produkcji mają warunki hodowlane, a w szczególności obecność mikroflory patogennej. Najczęstszą przyczyną chorób drobiu są bakterie, grzyby oraz wirusy.

Nieskutecznie przeprowadzana dezynfekcja budynków inwentarskich z pominięciem wielu ważnych aspektów wciąż jest dużym problemem na fermach drobiu.

Skutkiem tego jest wystąpienie wielu groźnych chorób na fermie , wzrost śmiertelności i brakowań w stadzie a w konsekwencji upośledzenie wyników produkcyjnych

Jako Ovo Vetica jesteśmy  od 12 lat dystrybutorem firmy CID LINES produkującej chemię dla rolnictwa i swoim doświadczeniem pomagamy hodowcy w osiągnięciu dobrych wyników produkcyjnych.